Praktiskā konference “Kā Latvijai digitalizācijas laikmetā nokļūt uz nākotnes zinātnes viļņa?”

Lai apspriestu efektīvākos darbības virzienus, kā digitālā laikmeta izaicinājumus savlaicīgi pārvērst par augstskolu ilgtspējīgas attīstības iespējām, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 2. martā rīkoja praktisko konferenci “Kā Latvijai digitalizācijas laikmetā nokļūt uz nākotnes zinātnes viļņa?”

Konferencē būtiskākos izaicinājuma uzsvarus ieskicēja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna un 12. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs.

Ar savu redzējumu dalījās arī ietekmīgi Latvijas uzņēmēji un zinātnieki – SIA «Latvijas Mobilais telefons» prezidents Juris Binde stāstīs par Latvijas digitālo transformāciju un zinātnes attīstību, bet SIA «Tilde» valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs – par to, vai varam uzņemties līderību Eiropas pētniecībā un inovācijās.

Savukārt RTU Tālmācības studiju centra direktors Atis Kapenieks iepazīstinās ar digitālā laikmeta izaicinājumiem un jauno daudzveidību, Latvijas Universitātes LU profesors Guntis Bārzdiņš – ar lielajiem datiem un neironu tīklu laikmeta projektu paraugiem, bet LU profesors Mārcis Auziņš pauda savu redzējumu par lielajiem datiem un sabiedrību.

Konferences otrajā daļā notika ekspertu diskusija, kurā piedalījās Saeimas deputāti, augstskolu un zinātnisko pētniecisko institūtu vadītāji, nozaru ministriju vadošās amatpersonas, uzņēmēji, finanšu un ekonomikas eksperti, nevalstisko institūciju pārstāvji, doktoranti un studenti. Konferencē bija aicināti piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Konferences programma.

Konferences ieraksts